top of page
llosa_Zew-plemienia_3Dgrzb.png
ZEW PLEMIENIA

Książka manifest
jednego z najważniejszych pisarzy XX wieku

Mario Vargas Llosa po raz pierwszy tak szczerze opowiada o fascynacji polityką, ewolucji poglądów, spotkaniach z najważniejszymi postaciami współczesnego świata. Oraz o siedmiu filozofach, których idee na zawsze zmieniły jego postrzeganie rzeczywistości.

Alberto Fuguet,

„Que pasa”

„Dzielnica występku” to dowód na świetną formę autora. (…) powieść ta - krótka, błyskotliwa, intensywna, i uzależniająca - zdaje się być powrotem Llosy do jego ulubionych tematów.

Adam Szaja

„Newsweek”

To trochę miniaturowa wersja Rozmowy w "Katedrze”, a trochę powieść przypominająca Temat na pierwszą stronę Umberto Eco.

Llosa jeszcze raz wzniósł się na wyżyny literackie osiągalne tylko dla nielicznych żyjących pisarzy.

Karolina Korwin Piotrowska

Ta książka jest wstrząsem, rodzajem zimnego prysznica, który może nam się przydać. 

Przekrój

Llosa, który stawał niegdyś w wyborcze szranki z Fujimorim i przegrał z nim walkę o fotel prezydenta Peru, mistrzowsko łączy zmysłowość z polityką. Zmysłowa, erotyczna i zabawna historia, która chwyta nas już od pierwszej sceny i nie puszcza aż do końca.

"Gazeta Wyborcza"

(...) pisarz portretuje naszą współczesność, z nieprzezwyciężalnymi ekonomicznymi barierami, wszechwładzą ogłupiającej rozrywki i brakiem poczucia bezpieczeństwa, za które jesteśmy w stanie zapłacić nawet rezygnacją z wolności.

"Uroda Życia"

Dowiedzieć się, kto tu jest czysty, niewinny, szczery to więcej niż rozwiązać najbardziej wciągającą zagadkę kryminalną. Na tym między innymi polega mistrzostwo Llosy.

Onet

Niezwykle aktualna i błyskotliwa powieść.

Sandeep Chakravorty,

The Wire

Przez „Dzielnicę występku” przepływają trzy prądy: polityka, korupcja i prasa bulwarowa. Jako spoiwa Vargas Llosa używa śmiałej erotyki. Nikt tak jak on nie potrafi posługiwać się kolokwializmami, by oddać intymność, seksualność i zmysłowość. Tylko jemu to przystoi. Każdy inny autor, który sięgnąłby po taką dosłowność, prędko popadłby w wulgarność, a nawet pornografię.

Andrés Ibáñez,

"ABC"

Oto „Dzielnica występku”, nowa powieść noblisty. Historia z wątkiem lesbijskim i motywami politycznymi. Jej podstawowa zaleta: nie można się od niej oderwać.

DDD

„El Cultural”

Mario Vargas Llosa od pięciu dekad należy do najbardziej utalentowanych architektów opowieści. (…) Nowa powieść, choć ma niewielkie rozmiary, jest świetnym przykładem doskonałej struktury i poczucia rytmu.

Please reload

Dane techniczne

Oprawa twarda

Format: 140x205

Liczba stron: 320

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2020-01-15

ISBN: 978-83-240-6044-3

Tytuł oryginalny: La llamada de la tribu

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

Patronat medialny

bottom of page