top of page
DZIELNICA WYSTĘPKU
DZIELNICA WYSTĘPKU

Media-seks-polityka

Jedno zdjęcie wystarczy, by wywołać burzę

Quique ma wszystko: kochającą żonę, dobrze prosperujący biznes, zaufane grono przyjaciół. Prowadzi życie idealne do chwili, kiedy w jego gabinecie pojawia się człowiek w żółtych butach i z drwiącym wyrazem twarzy wręcza mu kopertę pełną zdjęć. Szybko przekona się, że to nie wybuchające wokół bomby powinny budzić w nim lęk, lecz że największe zagrożenie czai się za drzwiami jego sypialni. W mroczny trójkąt media – seks – polityka uwikłany może zostać każdy i niewiele trzeba, by zniszczyć komuś życie.

 

Mistrz literackiej prowokacji, uwodzi czytelnika od pierwszej strony, odkrywa świat niebezpiecznych związków, morderstw, skandali i ujadających bulwarówek. W Dzielnicy występku mieszają się elity i nędzarze, a wszystko to skąpane w wybujałym erotyzmie, który uchodzi tylko Llosie.

Rekomendacje

Alberto Fuguet,

„Que pasa”

„Dzielnica występku” to dowód na świetną formę autora. (…) powieść ta - krótka, błyskotliwa, intensywna, i uzależniająca - zdaje się być powrotem Llosy do jego ulubionych tematów.

Adam Szaja

„Newsweek”

To trochę miniaturowa wersja Rozmowy w "Katedrze”, a trochę powieść przypominająca Temat na pierwszą stronę Umberto Eco.

Llosa jeszcze raz wzniósł się na wyżyny literackie osiągalne tylko dla nielicznych żyjących pisarzy.

Karolina Korwin Piotrowska

Ta książka jest wstrząsem, rodzajem zimnego prysznica, który może nam się przydać. 

Przekrój

Llosa, który stawał niegdyś w wyborcze szranki z Fujimorim i przegrał z nim walkę o fotel prezydenta Peru, mistrzowsko łączy zmysłowość z polityką. Zmysłowa, erotyczna i zabawna historia, która chwyta nas już od pierwszej sceny i nie puszcza aż do końca.

"Gazeta Wyborcza"

(...) pisarz portretuje naszą współczesność, z nieprzezwyciężalnymi ekonomicznymi barierami, wszechwładzą ogłupiającej rozrywki i brakiem poczucia bezpieczeństwa, za które jesteśmy w stanie zapłacić nawet rezygnacją z wolności.

"Uroda Życia"

Dowiedzieć się, kto tu jest czysty, niewinny, szczery to więcej niż rozwiązać najbardziej wciągającą zagadkę kryminalną. Na tym między innymi polega mistrzostwo Llosy.

Onet

Niezwykle aktualna i błyskotliwa powieść.

Sandeep Chakravorty,

The Wire

Przez „Dzielnicę występku” przepływają trzy prądy: polityka, korupcja i prasa bulwarowa. Jako spoiwa Vargas Llosa używa śmiałej erotyki. Nikt tak jak on nie potrafi posługiwać się kolokwializmami, by oddać intymność, seksualność i zmysłowość. Tylko jemu to przystoi. Każdy inny autor, który sięgnąłby po taką dosłowność, prędko popadłby w wulgarność, a nawet pornografię.

Andrés Ibáñez,

"ABC"

Oto „Dzielnica występku”, nowa powieść noblisty. Historia z wątkiem lesbijskim i motywami politycznymi. Jej podstawowa zaleta: nie można się od niej oderwać.

DDD

„El Cultural”

Mario Vargas Llosa od pięciu dekad należy do najbardziej utalentowanych architektów opowieści. (…) Nowa powieść, choć ma niewielkie rozmiary, jest świetnym przykładem doskonałej struktury i poczucia rytmu.

Please reload

Dane techniczne

Oprawa twarda

Format: 140x205

Liczba stron: 288

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-11-07

ISBN: 978-83-240-4344-6

Tytuł oryginalny: Cinco esquinas

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

Patronat medialny

Anchor 1
bottom of page