top of page
Anchor 1
KSIĄŻKI
ZEW PLEMIENIA

Książka manifest jednego z najważniejszych pisarzy XX wieku

Mario Vargas Llosa po raz pierwszy tak szczerze opowiada o fascynacji polityką, ewolucji poglądów, spotkaniach z najważniejszymi postaciami współczesnego świata. Oraz o siedmiu filozofach, których idee na zawsze zmieniły jego postrzeganie rzeczywistości.

llosa_Zew-plemienia_3Dgrzb.png
Llosa_Burzliwe-czasy_3Dgrzb_popr.png
BURZLIWE CZASY

Dyskretny urok kłamstwa

Gwatemala, lata 50. Sam Zemurray, baron owocowy, zatrudnia w swojej firmie kontrowersyjnego Edwarda Bernaysa – specjalistę PR. Nie ma pojęcia, że ten ruch doprowadzi do jednej z największych akcji CIA w Ameryce Łacińskiej, a  główną rolę odegra w niej Martita Borrero Parra, uwodzicielska i zmysłowa Miss Gwatemali. Czy namiętność i spryt pozwolą osiągnąć wszystko?

 

Brawurowa historia kłamstwa tak dobrego, że stało się prawdą. Burzliwe czasy, mistrzowskie niczym Święto Kozła, odsłaniają kulisy rozgrywki, która do dziś rezonuje w światowej polityce i stanowi materiał na genialny serial.

A wszystko to wydarzyło się naprawdę.

DZIELNICA WYSTĘPKU

Jedno zdjęcie wystarczy, by wywołać burzę

Quique ma wszystko: kochającą żonę, dobrze prosperujący biznes, zaufane grono przyjaciół. Prowadzi życie idealne do chwili, kiedy w jego gabinecie pojawia się człowiek w żółtych butach i z drwiącym wyrazem twarzy wręcza mu grubą kopertę pełną zdjęć.

POCHWAŁA MACOCHY

Skandal.
Tę powieść powinno się spalić.
Nie czytaj jej. Odłóż z powrotem na półkę.
Jest zbyt rozpasana, perwersyjna i wyuzdana.

MIASTO I PSY

Niektórzy twierdzą, że boom latynoamerykański zaczął się właśnie od powieści Miasto i psy. Debiutanckie dzieło Vargasa Llosy stanowi niemal idealne uosobienie pewnej kluczowej zmiany w literaturze latynoskiej, która przyczyniła się do wielkiego jej rozkwitu mniej więcej w połowie XX wieku.

ŚWIĘTO KOZŁA

Oto, do czego zdolny jest człowiek.
 
Urania Cabral miała dziewiętnaście lat, gdy opuściła Dominikanę. Teraz, po trzydziestu latach, wraca, by raz jeszcze skonfrontować się z koszmarami przeszłości.

CIOTKA JULIA I SKRYBA

O takim skandalu nikt jeszcze w rodzinie Maria nie słyszał. Młody, niedoświadczony student dziennikarstwa zakochuje się nie dość, że we własnej ciotce, to jeszcze starszej o kilka lat rozwódce. 

WOJNA KOŃCA ŚWIATA

Jedna z najważniejszych powieści Maria Vargasa Llosy.

PANTALEON I WIZYTANTKI

Liczba gwałtów popełnianych przez żołnierzy Sił Lądowych Peru rośnie zatrważająco. By oczyścić dobre niegdyś imię armii i zapanować nad wstydliwymi występkami, dowództwo powierza Pantaleonowi misję utworzenia specjalnego oddziału Wizytantek. 

KTO ZABIŁ PALOMINA MOLERO?

Kiedy w makabryczny sposób zamordowany zostaje młodziutki śpiewak Molero, tropem zbrodniczej zagadki podąża dwójka nietypowych policjantów. 

SZELMOSTWA NIEGRZECZNEJ DZIEWCZYNKI

Miłość, która naznacza los.
Kobieta, która jest zdolna do wszystkiego.
Szelmostwa, które doprowadzają mężczyznę do granic szaleństwa.

LITUMA W ANDACH

W małej indiańskiej wiosce położonej w Andach gwałt jest czymś codziennym. Porwania, zbrodnie i terror Świetlistego Szlaku rujnują kraj, choć rzekomo mają zbudować nowy, sprawiedliwy świat. 

ZESZYTY DON RIGOBERTA

Szarmancki świntuch Rigoberto, jego zmysłowa żona Lukrecja i mały manipulant Fonsito, bohaterowie skandalizującej Pochwały macochy, wracają w wielkim stylu. 

ZIELONY DOM

Pewnego dnia w andyjskiej miejscowości pojawia się dziwny nieznajomy. 

RAJ TUŻ ZA ROGIEM

Raj tuż za rogiem to wspaniała powieść o tym, że raju na ziemi nie ma, ale że warto walić głową w mur.

JAK RYBA W WODZIE

Noblista sam o sobie.

MARZENIE CELTA

Fascynująca podróż w otchłań ludzkiej natury.

LISTY DO MŁODEGO PISARZA

Pierwsza literacka autobiografia.

HISTORIA ALEJANDRA MAYTY

Kim tak naprawdę jest Alejandro Mayta?

DYSKRETNY BOHATER

Gdy w grę wchodzą zmysły, nikogo nie możesz być pewien

CYWILIZACJA SPEKTAKLU

Ważny głos w dyskusji o roli mediów, który obnaża prawdę o naszych czasach

GAWĘDZIARZ

Gawędziarz to wyjątkowa książka w dorobku Vargasa Llosy. Historia amazońskiego plemienia Macziguengów i ważnej roli, jaką pełnili w nim gawędziarze - wędrowni opowiadacze, przekaziciele wieści codziennych, a także legend i symboli, będących fundamentem istnienia ukrytej przed światem społeczności.

ROZMOWA W "KATEDRZE"

Rozmowa w "Katedrze" to niezwykła historia ludzi żyjących w Peru, w latach 50., w czasie dyktatury wojskowej, której przywódcą był generał Manuel Apolinario Odría.

WYZWANIE/SZCZENIAKI

Wyzwanie i Szczeniaki to też wyzwanie rzucone czytelnikowi, który musi odnaleźć się w małej formie, mistrzowsko poprowadzonej przez Vargasa Llosę. 

FONSITO I KSIĘŻYC

Wzruszająca historia napisana przez noblistę z myślą o dzieciach. 

bottom of page